Je sebevzdělávání důležité?

Když se řekne vzdělání, hodně lidí si logicky představí školu. Lidé ale zapomínají na to, že vzdělávat se můžeme i mimo školu. Já osobně miluji seberozvoj, zlepšování se, tudíž se ve volném čase vzdělávám velmi ráda. Má podmínka pro sebevzdělávání je ta, že mě to musí bavit. Snažím se zdokonalovat třeba v jazycích, které mě opravdu baví.

Někdo se nezdokonaluje ve volném čase, ale je pro něho priorita škola. Každý to má jinak.

Někteří lidé tvrdí, že vzdělávání je drahé. S čímž nemůžu ani z části souhlasit. Člověk řekne, že 10 000 Kč za vzdělávací kurz je moc a poté si koupí nový mobilní telefon za tuto částku. Přitom mobil nám přestane za pár let fungovat, kdežto vzdělání, to nám NIKDO NIKDY nevezme. Investování do nehmotných věcí nám mnohokrát přinese větší užitek než investování do hmotných věcí.

Sebevzdělávaní (paní s knihou)

Celkově vzdělávací systém v České republice je velmi levný. V některých státech jsou státní školy na tak špatné úrovni, že pokud chce člověk v dané zemi studovat, musí si našetřit nemalé peníze na soukromou školu.

U výběru školy je důležité si vybrat obor, který nás bude bavit a zároveň by mělo mít uplatnění. Někteří lidé si vyberou obor, který je nebaví, ale trpí na škole jenom z důvodu, že budou mít po dostudování dobré uplatnění. To je sice fajn, ale asi nechcete pracovat v oboru, který vás ani trochu nebaví nebo to děláte jenom kvůli titulu, což je snad ještě horší varianta.

Papíry, tužky, kalkulačka

Co se mi na českém školství nelíbí, je volba oboru v 15 letech, podle mě je to strašně brzo. Málokterý 15letý teenager ví, kde bude chtít dejme tomu za 5-10 let pracovat. Jasně existují gymnázia, ale bohužel ne každému jde učení a gymnázium by bylo pro něho jenom trápení.

Dále si myslím, že jsou na nás v Česku vytvářeny strašné nátlaky a škola by mělo být prostředí, kde se mladí lidé chodí vzdělávat rádi, a ne s křečemi v břiše. Učení by nemělo být biflování se, ale dávání do souvislostí, což mi přijde, že už se tady pomalu začíná zlepšovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup