Řemeslníci a jejich práce

Zedník

Zednické práce patří mezi nejstarší stavební řemesla. Pod názvem zedník, si představíme stavbu domu, ale to není jen o stavbě, mají toho mnohem více. Dělají i rekonstrukce bytů, domů, kuchyní i zděná jádra. Dále se zabývají štěrkováním, štukováním, spárováním. Není jim ani cizí rekonstrukce nebytových prostor, bourací práce, sádrokartony a pokládka podlahových krytin. Také opravují fasády nebo zateplují domy. I podezdívka plotu není pro ně problém, jestli chce člověk obyčejnou nebo kameninovou podezdívku je čistě na rozhodnutí určitých lidí, kteří si tuto službu objednají. Jejich kompletní výčet je doslova nekonečný, mají tedy velmi pestrou práci, kde se zcela jistě nenudí a i v zimních měsících mají napilno.

Stavba, rozvod elektřiny

Instalatér

Instalatéři se zabývají, vším co se týká odpadů. V dnešní době není vůbec jednoduché sehnat spolehlivé řemeslníky, zejména je to tím, že nikdo z lidí, nemá ponětí kolik, co stojí a proto jsou i tací, kteří nám provětrají peněženky. Zabývají se nejen opravou potrubí, a kohoutků, ale i instalací praček, myček, bojlerů, umyvadel, sprchových koutů, ale i instalace toalety. Dále opravou sifonů, praček, bojlerů i myček, stoupaček a vodovodních baterií. Jejich práce je též velmi pestrá a nikdy nudná. Bez nich bychom též nemohli užívat všechny tyto vymoženosti dnešní doby.

 

Elektrikář

I toto řemeslo je pro nás velmi důležité, neboť si takovéto opravy nemůžeme dělat sami je to příliš nebezpečné a při nevědomosti, bychom si mohli podpálit dům nebo byt nešikovnou instalací. Elektrikáři se zabývají rozvody elektřiny, při stavbě nového domu veškerá elektroinstalace od tahání kabelů, dělání zásuvek, světelných vypínačů až po konečné zapojení do rozvaděče. Samozřejmě to musí vše ještě projít revizí, speciálně školeným revizním technikem, který v konečné fázi dá povolení k užívání. I elektrikáři mají velmi pestrou práci, bez které se nikdo z nás neobejde, pokud nejsme sami elektrikářem.

 

Truhlář

Truhláři se zabývají výrobou dřevěného nábytku a nejen jeho. Jsou schopný vyrobit podlahy, pergoly, ploty, brány, schody a zábradlí. Jejich práce je velmi pestrá a hlavně kvalitní. Protože nábytek z kvalitního dřeva nám vydrží léta a možná nás i přežije. Výrobky ze dřeva nám krásně provoní, byt nebo dům. V dnešní době lidi ocení kvalitní práci, sice cenově na dražší úrovni, ale kvalitně na vysoké úrovni.

Rozvaděč, kabel

Klempíř

Klempířčina je tradiční řemeslo, které vyžadují dlouholeté zkušenosti, znalosti pravidel provádění klempířských prací a manuální zručnost. Práce klempíře se skládá z oplechování střešních prvků, lišty, štíty, atiky, komíny, protipožární zdi, střešní průstupy, atd. Dále kompletní oplechování střechy, falcované střešní krytiny, montáže okapových žlabů a svodů, plechové střechy všech profilů a v neposlední řadě hromosvody.

Tak jsme si představili několik řemeslných služeb.