Krása je i v líčení, oblékaní a česání

Pro někoho je krása, když je žena přírodní a bez jakéhokoliv korektoru, pudru atd. Někdo se cítí lépe, když se může krásně namalovat a vyhrát si s malováním. To jsou různé pohledy na krásu. Ale kdy si hodně lidí řekne: To je krása. Při jedné, ale i při možná více důležitých událostech ve vašem životě.

krása

Já teď mám namysli maturitní ples. Vezměte si, že se za celý svůj život jste viděla jen řasenku, občas korektor na kruhy pod očima a pudr. Jednou za rok si vezmete rtěnku, a to je vše. Vaše vlasy jsou často svázané do copů, drdolů, culíků. Vaše nehty vidíte nejčastěji při psaní na klávesnici počítače nebo mobilu, při mytí nádoby v ruce či při jiném uklízení. Jste často v domácím oblečení a když musíte, tak si vezmete džíny a tričko nebo něco trochu společenského, ale nic přehnaného. 

Pak jste ve čtvrtém ročníku střední školy a čeká vás maturitní ples. Vy přemýšlíte, co budete mít za šaty, za účes, co nehty a líčení, jaké boty. Hledáte všemožně inspiraci, protože sama nevíte, co byste přesně chtěla. Krátí se vám čas a vy musíte jednat. Zavoláte kadeřnici, vizážistce, do půjčovny šatů na schůzku, kam je lepší volat tak 3 měsíce dopředu a pak si jen dojet šaty vyzvednout den před plesem, nehtařce. Máte pak plný celý den, do toho musíte ještě zkoušet v sále, kde budete mít maturitní ples. 

V den D zajdete ráno k nehtařce, která vaše nehty promění k nepoznání. Pak běžíte ke kadeřnici, protože vizážistka vás potřebuje už s účesem. U kadeřnice budete hodinu a po takové chvíli budete koukat co se dá s vašimi vlasy vytvořit. No nakonec rychle k vizážistce. Tam sedíte hodinu a půl a při pohledu do zrcadla se vám chce brečet, protože se nepoznáváte a konečně si řeknete, že vám to sluší, že jste hezká. Po troše sebelásky musíte dojet pro šaty a vše, co je spojené s vaším plesem. Najednou je pět hodin večer, vy už na sobě máte šaty, připravujete se a najednou vás vaši spolužáci a kamarádi chválí, říkají, že vám to sluší a že jste krásná. Pak nastane hlavní program večera a vidí vás rodina, kamarádi, které jste třeba dlouho neviděla a ty jsou z vás vykolejení, protože vás pomalu ani nepoznali a opět slyšíte, jak jste krásná.

krása

Takže pokud jste si nikdy nepřišla krásná, tak vás čeká maturitní ples, svatba nebo klidně i jiné významné akce, kde si krásná přijdete, protože nepoznáte ani sama sebe. A tam uvidíte tu krásu. Líčení dělá divy. Přírodní krása je taky úžasná, ale když vás někdo takhle rozmazluje, tak to je krása dvojnásobná.