Péče o zoubky vašeho miminka se vyplatí


Narozením dítěte se rodičům zpravidla splní jejich sen a dítě roste k jejich spokojenosti. Ale nejen radosti, ale i starosti jdou ruku v ruce. Jednou – ale z příjemných starostí, je péče o dětské zoubky. Neznamená to, že když „mlíčňáci“ vypadnou, že se po celou dobu nemusejí rodiče starat o ústní dutinu jejich robátka. Ba právě naopak. V ústní dutině sídlí bakterie, které dovedou pěkně zařádit a zanést různé záněty do dásní i zoubků a toho se, milí rodiče, snažte vyvarovat. Jen co vaše děťátko poodroste, zajděte s ním na lékařskou prohlídku a poraďte se se zubním lékařem, zda jsou zoubky v pořádku a co byste měli sledovat a co určitě nezanedbat.

děti čištění zubů

Také máte možnost navštívit a objednat se u placené péče zubní dentální hygienistky a věřte, že to jsou rozumně uložené peníze. Investujete do zdraví svého dítěte. A když už jste objednaní s vaším děťátkem k dentální hygieně, objednejte se celá rodina. Na tom můžete jen vyzískat. Prevence nade vše! Dentální hygienistka ošetří váš chrup zpravidla ultrazvukem, zbaví vaše zuby zubního povlaku a zredukuje tak velké množství bakterií, které mohou způsobovat záněty dásní a vznik nebezpečné paradentózy. Vysvětlí vám, jaký první dětský zubní kartáček je nejlépe používat, tvar a sklon štětinek, z čeho by měly být štětiny vyrobeny. Někdo stále používá velmi tvrdý zubní kartáček se slovy, jen tvrdost dokáže zuby zbavit mikroorganismů, ale netuší, že právě tvrdé štětiny mohou poranit jejich dásně a po delším používání dokonce i odhalit krčky.

dítě zubní prohlídka

Nechte si proto i poradit, jaký by měl být první dětský zubní kartáček Dentalescure pro vaše vyvolené dítě a pravidelně mu zoubky čistěte a připravujte a zvykejte svou dcerušku anebo synáčka na ranní i večerní hygienu. Anebo třeba i po každém sladkém jídle. Poraďte se. Některé děti jsou náchylné ke kazotvorným mikrobům. Jen novorozeně má „čistou pusinku“ bez mikrobů, ale časem se i tam začnou usazovat nežádoucí bakterie a je jen na rodičích, jak budou o dětské zoubky společně pečovat.