Po kvalitní stravě se netloustne

Kdo si myslí, že obezita je v podstatě jen velké tělo a nic víc, ten se šeredně mýlí. Jedná se o tělesný stav, který může být velmi ohrožující.

Po kvalitní stravě se netloustne

Je pravdou, že pořadí zemí, kde žije nejvíce obézních lidí na světě, se každým rokem mění, ale naše republika se v tomto pořadí objevuje poměrně často a docela vysokých místech. To není statistika, se kterou bychom se měli chlubit. Naopak, lékaři u nás jsou docela zděšení. Čím dál tím více lidí se totiž věnuje nicnedělání, konzumaci pochybných jídel u stánků s rychlým občerstvením a v neposlední řadě mlsáním různých přeslazených dobrot. Tato trojkombinace vede většinu z těchto hříšníků až do ordinací lékařů. Takovýto styl života se totiž nedá vést dlouhodobě bez následků. A následky bývají často dosti nepříjemné.

Jablka

Tím nejmenším nakonec je fakt, že lidé s nadměrnou nadváhou se nelíbí sami sobě, což vede až k duševním poruchám. Mnohem horší jsou ale fyzické nemoci, které se u jedinců s nadváhou objevují zcela standardně. Mnoho z nich je navíc chronických, což znamená, že se dají jen velice léčit. Ideální je tedy zhubnout tak rychle, jak jen to jde. K tomu dopomůže nejen změna jídelníčku, případně sportování, ale také BMI kalkulačka https://www.bmikalkulacka.cz/, dle které je možné si spočítat případné úspěchy nebo naopak bědovat nad tloustnutím.

Každé hubnutí by mělo začít změnou jídelníčku. Změny musí být obvykle docela tvrdé, jelikož lidé s obezitou se živí docela dost nezdravě. Všechna smažená, sladká a přesolená jídla by měla být nahrazena zeleninou, ovocem, luštěninami a libovým masem, které je ovšem vhodné jíst jen jednou za čas, nikoliv každý den. Se správnou změnou jídelníčku najednou půjdou kilogramy dolů. Urychlit celý proces je navíc vhodné i pomocí pohybu.

Jablko ovité metrem

Který sport je nejlepší?

Nejlepší sport je ten, který vás baví. Důležité je se hýbat. Samozřejmě, že existují fyzické aktivity, při kterých se v těle likviduje tělesný tuk přeci jen rychleji, ale v případě, že daného člověka nebaví, není potřeba je do nich nutit. Často postačí i takové drobnosti, jako chození všude pěšky a vynechání jízdy výtahem. A to vždy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup