Pohovka aneb dopřejte si komfort v rámci pohodlí

Při výběru pohovky jako první obvykle je informovanost a zjištění všeobecného přehledu nabídky prostřednictvím internetu. Většinou poté se vydáme na osobní obhlídku daného kusu do bytového nákupního centra. Jak poznat, že se jedná o kvalitní pohovku? Jaké atributy jsou podstatné při výběru a volbě adekvátní pohovky. Jak nejlépe vybrat, aby poměr kvality a ceny byl v rámci rozumné investice?
pohovka se vzorem
Základní kritéria

  1. Reálná úvaha – záleží, k jakému účelu bude pohovka sloužit, tj. jestliže jen jako pohovka třeba do knihovny, nebo přistýlka v pokoji pro hosty, využití v obývacím pokoji i v rámci coby lůžka apod. Vše spočívá také v tom, jaký je záměr pořízení. Co se týče bytu či velikosti místnosti, je dle toho třeba též uvážit odpovídající velikost pohovky

  1. Užití pohovky – jak často, zda máte děti či domácí zvířata. Vše má rozhodující vliv na výběr adekvátní pohovky. Na základě této skutečnosti se pak rozhoduje i o velikosti, neboť záleží kolik členů domácnosti či jak početné návštěvy přijímáte a zda za tímto účelem bude i sloužit vaše nová pohovka.

  1. Čalounění pohovky – zde se odvíjí opět od intenzity užívání a též od využití. Pro více namáhavější užití, tj. časté návštěvy či posezení nebo naopak v případě akčního dítěte, které si sem tam zaskáče na pohovce, je ideální zvolit hustě tkané čalounění. Jestliže pohovka bude sloužit či bude využívána méně frekventovaně, je vhodným materiálem klidně i jemná látka. Velmi oblíbené a trendy materiály, jako je například samet či hedvábí, však vyžadují náročnější péči v rámci údržby. Stále populární jsou kožené sedačky, které vyžadují opatrnější zacházení při užívání. Nejsou ideální pro rodiny s malými dětmi či v případě užívání pohovky domácím chlupáčem.

kožená sedačka a polštáře¨
Ideální volba aneb přehled materiálu

Samozřejmě pro nejsnadnější údržbu je snímatelný potah, který lze snadno udržovat díky praní. Nehledě lze tak snadno inovovat pohovku prostřednictvím zakoupení jiného potahu. Takto můžete obměňovat pohovku dle aktuální potřeby.

Pokud toužíte po pohovce, která je velmi snadná na údržbu, pak zvolte mikrovlákno. Působí luxusně a nepotřebuje prakticky žádnou péči. Patřičnou odolnost a kvalitu zaručí materiál pohovky z mikroplyše. Pro alergiky v rodině je ideální eko kůže, která se těší neustále rostoucí popularitě. Je kvalitní, od pravé kůže na první pohled k nerozeznání a zaujme i příznivou cenou.

CategoriesNezařazené