Široká nabídka=těžká orientace

Ale jaký je vlastně ten pravý právě pro vás? Podle čeho to máte poznat?
Určitě záleží také na tom, zda jste v tomto oboru začátečník anebo už umíte pracovat s látkami, nitěmi, vzory a kovová galanterie pro vás není španělskou vesnicí. Vždyť bez ní se vlastně ani neobejdete. Zipy, cvočky, cívky, špendlíky, náprstek, to všechno by mělo patřit k vaší základní výbavě.

nářadí

Šicí strojedělíme v zásadě na plastové a kovové. Na trhu se pohybuje řada různorodých značek a prodejců, takže zorientovat se v tak pestré nabídce nebývá právě jednoduché. Často bývají i přání zákazníků víc než úsměvná, řekněme nereálná. Možná s nimi můžete vytvořit krásné věci, ale létající koberec je trochu nad rámec možností.

Někteří mají přání taková, aby jeho chod byl naprosto tichý, aby byl lehký, tedy dal se snadno přenášet a dokázal pracovat s jakýmkoli materiálem. Kvalita, dlouhá životnost a poměrně dostupná cena tu samozřejmě hrají prim.

V tomto případě plastové přístroje jsou ty lehčí, ale s nižší životností. Tichý chod však splní vaše očekávání. Pokud má mít šicí stroj dlouhý život, pak je třeba vybrat takový, který má kovovou vnitřní kostru neboli skelet s maximálním počtem součástek stejného druhu. Horní kryt bude určitě z plastu. Kompletně celokovoví „fešáci“ se totiž již celá léta nevyrábějí. Bylo tomu tak možná za dob našich babiček, ale ty už jsou nenávratně pryč.

špendlíky

Především byste měli nakupovat vždy od seriózních výrobců, kteří vám ručí za kvalitu svého zboží. Měli byste zpozornět zejména v případě, že je cena až neúměrně nízká ve srovnání s jinými nabídkami. Hledejte certifikaci a klidně si přečtěte i recenze zákazníků, kteří ke značce vyslovili svůj názor již před vámi. Takový obchodník vám totiž dokáže odborně poradit v případě jakýchkoliv problémů a poskytne i autorizovaný servis. Jeho nabídka bude jistě obsahovat i možnost dokoupení náhradních dílů a příslušenství zejména z oblasti galanterie. Jednoduše a pohodlně tak můžete nakoupit vše potřebné takzvaně z jednoho domu a být tak naprosto spokojení.

Jakmile už váš nový společník okupuje pracovní stůl, můžete se rovnou pustit do práce. Nebojte se zaměstnat své ruce vlastními návrhy nebo vsaďte na odborné časopisy, které vás naučí řadu střihů a technik.

CategoriesNezařazené