Vsaďte na karton

Každý, kdo už někdy něco někam posílal, mi určitě potvrdí, že taková zásilka musí být – a to už před jejím odesláním – patřičně zabalená. A důležitost takového zabalení mi určitě nejdůrazněji potvrdí ti, kteří to už někdy podcenili a to, co posílali, tak cestou přišlo k úhoně.

Obal je tu nezbytný z více důvodů.

  1. Chrání obsah zásilky před poškozením či vysloveným znehodnocením. Tedy před působením vnější síly, ale třeba i před špínou, vlhkostí a podobně, což jsou věci, jež by se mohly na tom posílaném negativně podepsat.
  2. Skrývá obsah oné zásilky před pohledy těch, jimž vlastně není nic po tom, co ona zásilka obsahuje.
  3. Dokáže zabránit i poztrácení částí takové zásilky, případně i všeho, co tato obsahuje.
  4. Umožňuje snadné uvedení adresy a dalších nezbytných údajů, jež pouť takové zásilky provázejí.

několik obálek

Aby pak takový obal plnil to, co se od něj očekává, musí být optimálně vybrán. Je totiž jasné, že se ne každý materiál, ze kterého bývá onen obal vyroben, hodí pro každou příležitost, že někdy se hodí více, někdy méně a někdy je i zhola k ničemu.

Kdo potřebuje například obal pevný, lehký, odolný, snadno popsatelný, cenově výhodný a ekologický, sází na kartonové obálky. Ty totiž vyhovují ve všech právě zmíněných ohledech.

Kartonová obálka spolehlivě ochrání jak do ní vložený dopis, tak třeba i nějaká ta úřední lejstra, knihy, fotografie, CD a DVD, kalendáře a podobné předměty. Obsah se do ní snadno vloží, adresa se napíše neméně snadno, a člověk si může být jist tím, že takovou zásilku může bez obav předat poště nebo kurýrovi.

obálka s pečetí

Takový kartonový obal prokáže přesně takové služby, jež jsou od tohoto očekávány. To víme už dávno z vlastních zkušeností. A navíc takový lehký obal zbytečně neprodraží poštovné, a poté, co je už k neupotřebení, se dá lehce recyklovat.

A když se nad tím zamyslíte, je to zřejmě ten nejlepší obal, jaký si jen lze představit.