Co s bydlením?

Častý omyl
Když se zeptáte svých přátel či rodiny, zcela jistě vám naprostá většina z nich odpoví, že navrhnout si interiér není nic těžkého. Prostě si vyberete vybavení které se vám líbí a máte hotovo. Jenže tak to nefunguje, protože při výběru vybavení zjistíte, že e potřeba navrhnout teprve celý prostor, a pak teprve můžete skládat nábytek k sobě. Návrh interiéru totiž není jen o tom si vybrat vybavení, ale především o to navrhnout jednotlivé místnosti tak, aby celkově působily dobře a aby se v bytě či domě dobře bydlelo.

moderní byt

O čem je návrh interiéru?

Architekti mají trochu jinou práci než designéři, ale vesměs obě skupiny lidí vám mohou navrhnout celé bydlení. Architekt se soustředí spíše na funkčnost – tedy aby všechno splňovalo zákonné požadavky, aby byly správně proveden práce, aby v domě či bytě nechyběly rozvody vody, elektřiny, plynu a opady, zkrátka aby bydlení splňovalo podmínky pro pohodlný život. Interiérové studio se spíše soustřeďuje na návrhy jednotlivých místností podle toho, kde se nachází třeba odpady, kde je plyn a podobně. Designéři pracují s celým prostorem tak, aby se využilo všechno a aby bydlení splňovalo požadavky jeho majitelů.

dětský pokoj

Interiérové studio Praha vám může nabídnout tvorbu návrhů interiérů, které jsou nejen hezké pro oko, ale jsou i funkční. Je potřeba pracovat s celým prostorem a rozdělit jej příčkami tak, aby se v bytě nebo domě nacházelo všechno a aby koncept dával smysl. Lidé se dopouští při návrhu bydlení mnoha zbytečných chyb, které jim mohou znepříjemňovat život i v jinak hezky zpracovaném bytě. Proto je vždy lepší obrátit se na někoho, kdo nábojům rozumí. Často vám designéři mohou nabídnout i celkovou rekonstrukci či realizaci návrhu, protože mají svoje řemeslníky a dodavatele. Výsledkem spolupráce se studiem je bydlení podle vašeho gusta.