Hotelové služby

Tuzemské i zahraniční hotely s různými standardy (dle počtu hvězdiček ) nabízí klientům možnost ubytování, stravování, wellness a kosmetických služeb.
Získat a udržet si klienta je v dnešní době pro hotelové zařízení těžký úkol. Co hotel musí hostovi nabídnout, aby ho zaujmul a udržel jeho přízeň? Nejprve nás -jako klienta musí zaujmout fotografie, které pořídil hotel, ale také již ubytování hosté. Fotky od ubytovaných hostů jsou pro nás reálnější  a zajímavější. Samozřejmě napsané recenze ať už kladné či pozitivní si také rádi přečteme, nechceme přijet do pětihvězdičkového  hotelu, který nám nabízí např. k snídaní základní sortiment.
Wellness v hotelu
Hotel si návštěvník zvolí dle oblasti a vhodným umístěním. Zda-li si přejeme vyjet do přírody, bude pro nás nejpřitažlivější hotel na kraji města , poblíž parku či lesu.  V lázeňském městu lidé vyhledávají léčivé prameny, a proto pro starší generaci je vhodné umístění hotelu v centru města.
Pobyt si objednáme dle našich časových možnostech (na týden či jen na víkend). V posledních letech klienti velmi často vyhledávají hotely pouze na přespání během pracovní cesty, v tomto případě koukají hlavně na cenu ubytování.
Už v den příjezdu při check-inu si začínáme všímat nabízených služeb. Např. již na recepci by jsme měli mít možnost zakoupení tiskovin, menšího občerstvení či upomínkových předmětů.
Během pobytu na nás čekají služby wellnesové (masáže, zábaly, koupele a další) při kterých nás doprovázejí profesionální zaměstnanci. Pro dnešní společnost jsou oblíbenější hotely s nabídkou wellness centra včetně bazénu a vířivky, které je k dispozici po celou dobu pobytu.
Hosté také vyhledávají hotelové zařízení s fit centrem, kdy při pobytu chtějí využít volny čas pro pohybovou aktivitu.  Některé hotely nabízejí pobyty zaměřené právě na pohyb, relaxaci či léčbu.
Nabídka služeb
Čím vyšší standard ubytování, tím by měla být kvalitní nabídka v gastronomii. Nabídka  jídel by měla být pestrá, pro hosty se zdravotním omezením možnost výběru diet. Když v hotelu zažijeme nezapomenutelné gurmánské zážitky třeba i z cizí kuchyně, určitě hotelu přispějeme kladným hodnocením.
 Rodiny s dětmi rádi uvítají dětský koutek se zábavným programem.
Na trhu je dnes velmi rozšířená nabídka hotelů  a pro klienta je každá nabízená služba důležitá.