Bacily se vám budou vyhýbat obloukem

Jednoznačně definovat pojem zdraví je poměrně složité. V různých odborných knihách se dočteme, že zdraví je definováno například jako absence nemocí, což je trefná, ale velmi strohá definice. Dle světové zdravotnické organizace je zdraví definováno jako stav, kdy jsme nejen bez nemocí a jejich příznaků, ale také jsme v celkové sociální, fyzické a psychické pohodě. Tuto definici splňuje přitom pouze 10 – 15% lidí. Pokud jsou lidé zdraví, tedy bez příznaků nemocí, přesto si jako zdraví nepřipadají, jelikož mají různá trápení (např. zrovna přišli o práci, řeší rozvod, mají finanční problémy apod.).
ovoce a zelenina
Někteří z nás si zdraví ani neváží, tak jak by měli. Zbytečně se svým zdravím hazardují a neuvědomují si následky svých nezodpovědných činů. Pokud se necítíme dobře, bolí nás hlava, jsme nachlazení a cítíme se slabí, měli bychom si naordinovat minimálně jeden den odpočinku a celkového klidu. V práci se omluvíte, vezměte si dovolenou nebo využijte sick day, který dnes většina zaměstnavatelů umožňuje. Určitě i kolegové v práci budou radši, když zůstanete doma, než abyste je ohrožovali svými bacily.

bylinkový čaj

Co nevidět propukne v České republice chřipková epidemie, pojďme pro sebe udělat maximum, aby se nám veškeré bacily, které kolem nás proletí, vyhnuly obloukem.

V první řadě je nezbytně nutné, si po každém příchodu domů (nejen doma, ale i v práci, ve škole atd.) umýt pečlivě ruce mýdlem v teplé vodě. Je možné použít také dezinfekční gely s alkoholovou přísadou.

Dále se určitě snažte nezdržovat v různých hloučkách lidí, zejména v uzavřených místnostech (různé čekárny, pošty, obchodní centra, veřejná doprava apod.) nikdy nevíte, kdo z těchto lidí patří k těm nezodpovědným a rozhodl se jako nemocný bacilonosič vyjít ven. Nejen, že tímto nezodpovědným chováním ubližuje sám sobě, ale také kontaminuje svými bacily i ostatní zdravé jedince.

Mezi velmi důležitý bod v prevenci proti chřipce a dalším nemocem rozhodně patří zdravá životospráva, pohyb a psychická pohoda. Doplňujte si pravidelně do svého jídelníčku ovoce a zeleninu, zkuste se začít sprchovat chladnější vodou než doposud (otužování je důležité), udělejte si procházku lesem nebo si jděte zaběhat do parku a hlavně nezapomeňte na dostatečný a kvalitní spánek, nejlépe při otevřeném okně. Pokud dodržíte veškeré uvedené body, uvidíte, že budete zdravější než dřív, budete se cítit v dobré kondici, jak fyzické, tak psychické a veškeré bacily a nemoci si na vás jen tak snadno netroufnou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup