Jak zlepšit kvalitu vlasového porostu?

Vlasy jsou prapůvodně způsobem, jak ochránit hlavu před nízkými teplotami nebo příliš silným slunečním zářením, ale s plynutím věků se z nich stal i jakýsi přirozený módní doplněk. Proto je nenecháváme růst jen tak, ale přetváříme je na různé účesy. Účes však není to jediné, co je u vlasů na první pohled patrné. Snadno jde vidět i jejich kvalita, potažmo nekvalita. Abyste patřili do skupiny lidí, kteří mají spíše nekvalitní porost, měli byste se o něj více starat. Není to tak složité.
fialové rty
–        Rozhodně byste měli používat kvalitní šampóny, které jsou sice dražší než obyčejné, ale jejich koupě se rozhodně vyplatí. Řada z nich je navíc vytvořena na přírodní bázi, takže v sobě neobsahují žádné škodlivé chemické látky. Ty totiž vlasům dvakrát nesvědčí.
–        Pánům stačí běžný hřeben, ale dámy by měli krom něj mít v koupelně nebo na svém nočním stolku vždy po ruce vlasový kartáč. A to nejen tak ledajaký, ale z přírodních štětin. Důvod, proč investovat do tohoto doplňku je jednoduchý – vlasy netrhá, neláme ani jiným způsobem nedeformuje. Což je přesně to, co chcete.
–        Jste-li aktivní, to znamená, že se v práci běžně zapotíte, nebo chodíte po večerech běhat, měli byste si mýt vlasy každý den, a navíc je posilovat kvalitním kondicionérem. Není snad nutné zmiňovat, že ideálně takovým, který je vyroben na přírodní bázi.
dívka v halence
–        Důležité je rovněž často přijímat tekutiny. Dehydrovaný organismus znamená i dehydrované vlasy, které se pak vlivem nedostatku vody lámou a zhoršuje se rovněž i jejich sytost. Pijte alespoň dva až tři litry vody denně. Káva, silný čaj nebo dokonce alkohol nejsou vhodné nápoje, pokud chcete vypadat dobře.
–        Omezte smažená jídla na minimum. Tuk není dobrý nejen pro cévy, ale také nepříznivým způsobem ovlivňuje vlasový porost. Ideální je místo smažených jídel zařadit různé druhy zeleniny. Paprika, ředkvička v sezóně nebo rajčata jsou plné živin a vitamínů, kterými rozhodně nic nezkazíte.
 

CategoriesNezařazené