Jsou peníze důležité?

Určitě už jste někdy slyšeli, že lepší je být zdravý a bohatý než chudý a nemocný. Lidé si často kladou otázku, zda jsou peníze důležité. Také už jste slyšeli, že peníze jsou až na prvním místě, nebo peníze nejsou všechno. Určitě si často kladete otázku, jak to tedy je? Peníze samozřejmě důležité jsou. Je toho mnoho, co je nutné platit a pokud pracujeme, máme právo na adekvátní odměnu. A adekvátní znamená také dostatečná. Ve vyspělé civilizaci by určitě nikdo neměl pracovat za pár korun. Je to nedůstojné.
tři komínky mincí
Otázkou by však mělo být, zda je nutné být bohatý či nikoli? Koupíte si za peníze štěstí a zdraví? Určitě Vám pro Vás mnoho věcí bude snadnějších, ale samotné štěstí a zdraví spolu s bohatstvím a penězi určitě nezískáte, nejsou vůbec žádnou zárukou štěstí .
Spíše bychom si měli položit otázku, jak to máme nastaveno mentálně. Proč toužíme po bohatství? Proč se spíše nechceme umenšit ve vlastních potřebách, když víme moc dobře, že čím více toho žádáme, tím méně jsme spokojeni. Všimněte si jedné skutečnosti a totiž, že lidé, kteří jsou nejvyrovnanější, nejvíce pohodoví a ano, dalo by se říci, že také nejšťastnější, jsou zároveň také velmi skromní. Nemají žádné zvláštní požadavky. Čím méně nám toho bude stačit k životu, tím více budeme prožívat vnitřní vyrovnanost a spokojenost.
mastercard a stovka
Tím v žádném případě nechceme říci, že bychom měli žít asketickým životem a ničeho si nedopřát. Ale užívat by si lidé měli střídmě a svůj život vyplnit hlubšími záležitostmi. Například oblast mezilidských vztahů je dnes už vnímána často jako klišé. Samozřejmě patos je extrém, ale emoční minimalismus také. Ale i v období emočního minimalismu platí, že ty nejhodnotnější věci v životě se za peníze koupit opravdu vůbec nedají. Mějte to na mysli, až budete přemýšlet nad tím, co Vám v životě vlastně chybí.

CategoriesNezařazené