Klíčky jako stálý přísun zdraví

V dnešní době je už spousta lidí, kteří upřednostňují zdravý životní styl a sami se mu aktivně věnují. Takovýmto přívržencům není pěstování klíčků ničím novým, naopak vědí, že nově rašící výhonky, jim a jejím rodinám přinášejí spoustu radosti do života.

Začněte proto s nakličováním semínek i vy. Kladete si otázku – a proč bychom měli …? Podáme vám vysvětlení a věříme, že i když nezačnete hned, budete o vlastní bio výrobě zdraví alespoň přemýšlet.

drobná semena

  1. Pěstování klíčků je velmi jednoduché a snadné.
  2. Zdraví máte vždy na dosah ruky. Anebo prodloužené ruky, to když „klíčkujete“ ne zrovna v misce na pracovní desce, ale na parapetu u okna.
  3. Potřebujete minimum věcí k tomu, abyste začali s klíčením. Doma najdete určitě zavařovací sklenici, do které nasypete semínka, zalijete čistou pramenitou vodou a během dne je budete několikrát proplachovat.
  4. Zabavíte vaše děti při nečinnosti. Práce se semeny a nakličováním není až tak složitá ani pro děti. Maximálně jim budete pomáhat, přidržovat co se dá a chválit a chválit.
  5. Viz bod číslo 3 – jediné, co si musíte obstarat, jsou semínka, se kterými budete doma pracovat.

Výběr je vskutku veliký. Nejoblíbenější mezi dětmi jsou fazolky mungo, jejichž klíčky jsou nejen že výživné, ale šťavnaté a skvělé chutnají. Navíc i báječně legračně vypadají. Naklíčené jsou krásně kulaťoučké a dvoubarevné bílo-zelené. Z bříška fazolky vykukuje klíček, který se upíná ke světlu, takže se různě kroutí a děti tento pohled milují. Dále můžete použít pískavici, řeřichu, ředkvičky a další luštěniny, například čočku.

čočka barevná

  1. Jestliže si chcete práci usnadnit, doporučujeme zakoupit na internetu nakličovací misku, se kterou už nebudete mít téměř žádnou práci. Semínka sice proplachovat budete, ale nemusíte je z misky vyjímat, mísa má vyvedený otvor, kterým přebytečná voda sama odtéká. Jen je třeba v domácnosti stálé běžné teploty, aby váš zdravý poklad mohl vesele rašit.
  2. Klíčit můžete celý rok, ale nejvíce se tato činnost doporučuje na jaře, a to proto, že s probouzejícím se jarem se probouzí i náš organismus, který je po zimě jaksi „zatuhlý“. Jak procitají květiny, nalévají se poupata na stromech, tak dostanete novou mízu i vy do svého těla, když začnete chroupat výtečné výhonky, které si ze semínek sami vypěstujete. A když si je obstaráte v bio kvalitě, sklízíte i bio úrodu!