Koruna zahrady

Podívala jste se někdy do našeho magazínu Gardina? Jste majitelem domu? Nebo jste si ke svému bytu pronajali, či zakoupili zahradu? Pak se dost možná zamýšlíte nad tímto tématem. A sice, jak zahradu zútulnit? Co přidat, nebo co naopak odebrat, aby byl pozemek hezčí, elegantnější, nebo prostě jen esteticky příjemnější? Různé záhonky a skalky s rostlinami všech možných i nemožných barev napadnou každého z nás. Co ale dál? Trpaslíky? Malé zvířecí sošky? Nebo dokonce fontány či jezírka, kde budou plavat živé ryby? To vše je možné, ačkoliv existuje jen jedna věc, která zašlou zahradu promění v dokonalý ráj!

zahrada

Výše zmiňovaným způsobem, jak svou zahradu zkrášlit na co nejvyšší úroveň, je terasa. V tomto případě Vás jistě ihned napadají otázky jako z čeho se terasa výrábí? Inu, nejčastěji ze dřeva, přičemž může být doplněna i jiným materiálem. Často si lidé dělají také starosti s vhodnou dobou stavby terasy, volbou vrutů, které nepopraskají, či na co přesně si při její stavbě dát pozor. Naštěstí existují specializované firmy, které Vám terasu kvalitně a bezpečně vyhotoví. Jednou ze zmíněných firem je také společnost Gardina, která se na stavby teras a podobných projektů soustředí již více jak 14 let, přičemž například zátěžové zkoušky Vaší terasy jsou absolutní samozřejmostí.

terasa

Pokud tedy nad touto korunou zahrady přemýšlíte, jistě se Vám návštěva jejich webových stránek vyplatí – a to i pro jimi nabízené, užitečné informace. Firma například radí, abyste nejprve zvážily vhodnou světovou stranu, na níž chcete terasu postavit. Hlavním důvodem jsou Vaše přednostní priority, tedy důvody, proč si chcete terasu vybudovat. Pokud máte rádi teplo, firma radí terasu umístit na jih, pokud preferujete spíše chladnější počasí, postavte ji spíše k severu. Dále také firma radí s výběrem materiálu, tedy například betonové dlaždice, zámková dlažba, apod. Mimo jiné zde také najdete důležité rady a tipy ohledně připraveného podkladu, či správného umístění prken.