Léto bylo poněkud krátké


Přijde vám že letošní léto bylo jaksi krátké?
Nejste sami. Napříč republikou prší již několik dní v kuse, což zapříčinilo že se zvedly hladiny potoků a řek, všude je bahno a dobrá nálada je u mnoha lití ta tam. Může za to upršené počasí, které nevypadá že by chtělo v dohledné době přestat. Oteplit se má ke konci srpna, takže vyhrál ten, kdo teď odjel na zahraniční dovolenou a užívá si teplo a sluníčko alespoň někde na pláži. Ostatní mají smůlu a musí se s místním počasí nějak sžít. Protože podzim je tu stejně už za pár týdnů, mnoho lidí si ho dělá už teď. Létu nepomáhají ani některé obchody, které už teď nabízí podzimní a dokonce i vánoční zboží.

černý čaj

Jestli máte podzim rádi, stejně jste už museli vytáhnout teplejší oblečení a dokážete si užít i počasí jaké venku aktuálně je, máte vyhráno. Můžete si pustit film, seriál a zachumlat se pod deku s nějakým teplým nápojem. Pokud si vyberete třeba černý čaj, uděláte navíc i něco pro své zdraví. Kvalitní sypaný čaj je zdravý, ale mnoho lidí nemá rádo jeho chuť a musí pít ovocné či slazené čaje. Pokud si správně připravíte i ten černý a dobře si ho dochutíte, můžete si jej zamilovat i vy.

konvička čaje

Jak správně ochutit čaj?
Měli byste mít na paměti, že pokud chcete sladit medem, neměl by být čaj příliš horký. Většina lidí sladí cukrem, ale v tomto případě je dobré to se slazením nepřehánět, protože cukry se vyskytují i v menší míře téměř ve všech potravinách. Pokud budete čaje pít pravidelně, rychle si na jeho chuť zvyknete. Nemusíte pít čistě černý nebo zelený, můžete mír i různé směsi, kde jsou přidány nějaké bylinky či sušené ovoce a nebo jiné druhy čajů.

Jak poznat kvalitní čaj?
Kvalitní čaj je sypaný, a čím má větší kousky, tím lépe. Sáčkové čaje příliš kvalitní nejsou, a si všimněte si, jak vypadá dno hrnku po vypití takového čaje. Je plné jemného prachu, to proto, že skrze sáček se nekvalitní drť dostane ven.