Materiály pro schodišťové zábradlí – Jak je vybírat?

Těšíte se na nové schodiště a vybíráte k němu i vhodné zábradlí? Schodišťové zábradlí umí udělat divy, pokud je správně zvolené. Jak si s výběrem poradit?

Materiály pro schodišťové zábradlí – Jak je vybírat?

Při výběru schodišťového zábradlí je vhodné pečlivě vzít v úvahu všechny možné varianty. Těch je sice více než dost, ale opravdu se vyplatí rozhodnout se pečlivě. Schodiště a s ním i zábradlí totiž vždy tvoří poměrně dost výrazný prvek interiéru, nikdo je nepřehlédne, a proto je důležité, aby materiál i provedení dokonale ladili se zbytkem domácnosti a vytvořili tak pěknou souhru. Schodišťové zábradlí může klidně tvořit i jeden z nejvýraznějších prvků celého interiéru. Jak jej tedy správně vybrat?

pexels-photo-7319082

Kombinace nebo jednoduchost

Jelikož je materiálu pro výběr dost, je velmi snadné vybrat klidně i dva, které se mohou vhodně zkombinovat. Skleněné zábradlí působí čistě a jemně, hodí se do každého moderního interiéru a dokonale jej provzdušní, skvěle se navíc kombinuje a to jak s laděním interiéru, tak i s jinými materiály vhodnými pro schodišťové zábradlí. Sklo si asi nejlépe rozumí v tomto případě s kovem, proto je vhodné zkombinovat jej s nerezem či ocelí. Kovové madla a skleněné výplně utvářejí zajímavý estetický dojem. Sklo pak sice ztrácí na své čistotě a jednoduchosti, ale za to vytvoří výrazný prvek.

pexels-photo-6587864

Stejně lze pracovat i s dalším velmi oblíbeným a hojně využívaným materiálem a tím je bezpochyby dřevo. Masivní dřevo je odolné a má dlouhou životnost, je nepřehlédnutelné a přírodní prvek se v tomto případě opět vyplatí zkombinovat s kovovými detaily. Takové schodiště bude dostatečně bytelné, bude nepřehlédnutelné a opět vytvoří zajímavý efekt. Kombinovat se dá jednoduše, ale klidně si můžete užít i trochu extravagance. Přeci jen má schodiště se zábradlím plnit nejen bezpečnostní ale i estetickou funkci.

Výhody materiálů

Co se týče výhod jednotlivých materiálů, nesmíme opomenout ani hliník. Ten je hojně využívaný a to nejen v interiérech, hodí se i pro venkovní schodiště. U hliníku je významným bonusem jeho lehkost a snadná manipulace, i u něj se dá vybírat z mnoha provedení, jde o kvalitní materiál a snadno dostupný. Moderní je ale určitě sklo, skleněné zábradlí je viditelné i na mnoha veřejných místech. Na udržování jsou nejlepší kovová a hliníková zábradlí, s dřevem a sklem budete mít o trošku více práce.

Který materiál zaujme nejvíce vás?