Nepodceňujte zdravé stravování

Důležité pro každého

Každý z nás žije jinak a má určitě návyky, a to jak ve stravování, tak v pohybu. Mělo bychom však pamatovat na to, že to všechno má velký vliv na to, jak vypadám a jak je na tom náš zdravotní stav. Rozhodně není dobré se třeba přejídat stále sladkým a podobně, protože riskujeme například cukrovku a řadu dalších onemocnění. Také nadváha není ideální, protože je to pro naše tělo dost velká zátěž. Základem je vyvážená strana, kdy bychom měli jíst každé potraviny tak akorát.

zdravá strava

Jistě jste slyšeli o potravinové pyramidě, kdy dole jsou věci, které bychom měli jíst nejvíce jako je zelenina a nahoře ve špičce taková čokoláda, které nám stačí dát si kousek jednou za čas. Rozhodně záleží i na tom, jak se hýbeme a podobně, protože sportovci mají klidně speciální jídelníček a rozhodně se více hýbou. Takže je na každém, aby našel dobrou rovnováhu. Někdy je to dřina, ale pro dosáhnutí úspěchu je to zapotřebí.

Proteinová dieta

Hodně lidí by chtělo svou postavu změnit a zhubnout, ovšem je zapotřebí změnit své návyky a stravování, protože samo to nepůjde. Zároveň abychom vypadali dobře, tak je dobré zbytečně neztratit svalovou hmotnost, a naopak se ji snažit nabrat. Nyní můžeme vybírat ze spousty diet, přičemž je dobré se vyhnout se těm drastickým, kdy by našemu tělu mohli chybět jisté důležité látky.

proteinové jídlo

Můžeme proto jít cestou proteinových jídel, které e snaží dodat našemu tělu dostatek proteinu, ale naopak omezit sacharidy. Jistě jste slyšeli také o proteinových nápojích Goodly. U těch je výhoda, že je připravíme velmi rychle, protože nemusíme řešit nějaké vaření a stačí je například smíchat s vodou. Ovšem ty plně nenahradí plnohodnotnou stravu, takže je dobrá kombinace jídla a těchto nápojů. Přeci jen přes týden nemáme někdy čas něco připravovat, a proto nás takový nápoj může zachránit. Samozřejmě skvělá a chutná jsou i jídla tohoto typu.