Snadný přivýdělek nejenom před Vánocemi

Studium na vysokých školách je mnohdy spojeno s vysokými finančními náklady. Mnoho studentů, které rodiče nemohou nebo nechtějí podporovat při studiu na vysoké škole, se chtě nechtě musí zapojit do pracovního procesu o několik let dříve. Brigády Praha https://www.hitprace.cz/brigady/praha/ nabízí řadu nabídek, ze kterých mohou vybírat nejenom oni, ale třeba i maminky samoživitelky nebo důchodci.

Práce na počítači

Bydlení hlavně v hlavní metropoli dnes ukrojí z měsíčního rozpočtu asi největší krajíc. Rok od roku se totiž ceny nájmů zvyšují. Jinak tomu není ani v případě vysokoškolských kolejí, kde je možné sehnat sdílené ubytování od 2500 korun, ale klidně i o 1000 korun více. Mnoho studentů se však s myšlenkou bydlení na přeplněných a hlučných kolejích neztotožní a rozhodnou se pro ubytování na privátě. Jenže zde jsou ceny pronájmu i několikanásobně vyšší, i z tohoto důvodu se vyplatí hledat byt s početnější skupinou lidí. Nájem i měsíční poplatky za služby se tak logicky rozpočítají.

Stipendium nejenom na ubytování

Příspěvek na ubytování pro studenty je sice jen pár stovek měsíčně, ale na ulici je nenajdete. U většiny vysokých škol je však o tento příspěvek zažádat vždy se začátkem každého semestru, pokud student termín pošvihne, na ubytovací stipendium mu zaniká nárok. Stipendium na ubytování je poskytované řádně zapsaným studentům bakalářského i magisterského studia. Musí jít o prezenční formu studia a zároveň o jejich první studium.

Práce z domova

V případě vynikajících studijních výsledků je možné žádat o tzv. prospěchové stipendium, které se vyplácí zpětně dle dosažených výsledků. Pro sociálně slabší studenty nabízí většina vysokých škol tzv. sociální stipendium.

Řada studentů však ani na jedno ze zmíněných stipendií nedosáhne a tak je pro ně jedinou možností přivýdělku právě brigáda, která je povětšinou uzavírána jako DPP nebo DPČ.