Nepromokavý materiál vhodný pro šití – jaké výhody má šusťákovina?

Rádi si pro sebe nebo své blízké něco ušijete? Šít se dá z různých materiálů, některé disponují velkými výhodami oproti ostatním. Šusťákovina k nim patří.

Nepromokavý materiál vhodný pro šití – jaké výhody má šusťákovina?

Rádi si občas něco ušijete pro sebe nebo své blízké? Šití je zajímavým koníčkem a kdo to umí, má obrovskou výhodu. Ušít si totiž podle svých představ, to co se vám líbí je skvělé. Vytvořit můžete zajímavé modely, takové, které nikdo nemá, oblíbené je šití oblečků pro čtyřnohé mazlíčky, pro děti i pro sebe, včetně šití tašek nebo jiných doplňků. Teď na jaře se ale hodí šít z materiálů, které jsou nepromokavé, vždyť počasí bude během jara jako na houpačce. Každá švadlenka tak ví, že vhodným materiálem je šusťákovina neboli kočárkovina. Jaké výhody má tento materiál a na jaké šití se hodí? Vytvořit z ní můžete zajímavé kousky.

pexels-photo-3738088

Výhody šusťákoviny

Šusťákovina nebo také kočárkovina Prima-obchod je výborným materiálem, který se hodí pro šití nejrůznějších oblečků, například pro čtyřnohé mazlíčky, ušít se z ní dají i tašky a jiné doplňky. V podstatě se hodí ale na cokoliv, protože v šití se meze nekladou. Stačí mít nápad nebo dobrou předlohu a ušít se dá cokoliv. Šusťákovina se vyznačuje dobrou odolností a hlavně nepromokavostí, velmi dobře se udržuje a poskytuje maximální pohodlí a sucho za jakéhokoliv počasí. Vybrat si můžete látky z tohoto materiálu ve všech možných barevných provedeních, se vzory, obrázky, prostě cokoliv, co se vám líbí.

Výhody šusťákoviny tkví především v nepromokavosti materiálu, odolává jak deštivému počasí, tak i povětrnostním podmínkám a poskytuje maximální ochranu i pohodlí. Kočárkovina, když se vypere, je za chvíli suchá, takže se i dobře udržuje, není s ní práce a samozřejmě se nežehlí. Případné drobné skvrny lze navíc většinou otřít jen vlhkým hadříkem. Materiál se vyznačuje také výbornou pevností, barvy neblednou ani se neztrácejí ani při každodenním nošení. Dá se všít i podšívka, která může bát jakkoliv silná, podle toho, zda má šusťákovina podšívku či nikoliv se pak může volit oblečení do jakéhokoliv ročního období. Ty s podšívkou totiž zahřejí a ochrání i v zimě.

pexels-photo-461035

Pozor na praní!

V případě, že potřebujete materiál vyžehlit, lze to, i když to často není zapotřebí. Pokud už se k žehlení uchýlíte, dejte si pozor, žehlička nesmí přijít do přímého kontaktu s materiálem a je tak nutné využít jinou látku, přes kterou lze šusťákovinu žehlit. Obezřetní také buďte při praní, aby byly zachovány všechny vlastnosti materiálu, je nutné prát šusťákovinu pouze na třicet stupňů, při opakovaném praní pak může materiál přicházet o své nepromokavé vlastnosti. I to lze ale snadno vyřešit a to impregnací povrchu materiálu. Tím se odolnost vůči mokru zase navrátí.

Šusťákovina si najde místo i u vás, je opravdu skvělým a mnohostranně využitelným materiálem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup