Výbavička pro miminko

Narození miminka je radostnou událostí, na kterou se celá rodina pilně připravuje. Je toho spousta, co se musí nakoupit a zařídit. Ještě před jeho narozením vzniknou mladému páru určité výdaje navíc, zejména před příchodem prvního potomka. Základem je oblečení, postýlka, pleny a kočárek. Pojďme se tedy se podrobněji podívat na jednotlivé položky výbavičky pro miminko.
Oblečení: základem jsou body, dupačky, overaly. A podle toho, ve kterém ročním období se miminko narodí, pořizujeme buď více zimních nebo letních věcí. V dnešní moderní době už můžeme dopředu vědět, zda se nám narodí kluk nebo holka a podle toho vybíráme barvy. Podle ultrazvuku už většinou dopředu víme, zda bude miminko větší nebo menší. Lepší je nakoupit si hned zpočátku dvě sady oblečení různých velikostí, aby nás nepřekvapilo to, že dítěti bude něco malé nebo velké. Pro inspiraci uvádíme webové stránky.

výbavička

Postýlka: Většina z nás ji vybírá podle designu, případně barvy. Do postýlky je třeba také rošt (ten je většinou součástí postýlky) a matrace. Dnes si můžeme na trhu vybrat z velkého množství. Důležité je, aby byla prodyšná a její jádro bylo kryto snímatelným potahem, který se dá v případě potřeby prát. Můžeme pořídit také chránič matrace, který umí absorbovat vlhko a díky tomu zůstane matrace v původním stavu. Také je třeba myslet na polštář a peřinu. Polštář pořizujeme jen tenký, aby se nenarušovalo přirozené zakřivení páteře a byla u něj možnost praní. Někdy se doporučuje jako materiál paměťová pěna, která zabraňuje zploštění hlavičky miminka. U peřinek si můžeme vybrat z jednovrstvé nebo dvouvrstvé odepínatelné úpravy, kterou oceníme při střídání ročních období. Také je důležitá možnost praní. Bývají i větších rozměrů, takže dítěti vydrží až do juniorského věku.
postýlka
Pleny: máme na výběr z jednorázových plen nebo z ekonomických důvodů můžeme volit látkové. Ty jsou také prodyšnější než jednorázové a dají se koupit jak rostoucí, tak na velikosti.
Kočárek: tady můžeme volit buď hluboký (do cca 8 měsíců věku) nebo kombinovaný (od narození do 3 let věku). Také bychom měly vzít v úvahu to, jestli bydlíme ve městě a jezdíme po chodnících nebo bydlíme na vesnici a pohybujeme se po lesních cestách a loukách.