Vyzkoušejte tipy pro dokonalé oholení


Nezáleží na tom, jestli s holením teprve začínáte nebo jste už léty prověřený odborník, několik zajímavých tipů uvítá rozhodně každý. Jedná se o běžnou každodenní rutinu a stejně se najde celá řada nových tipů, které střídají stará ozkoušená pravidla. Jak tedy docílit té nejlepší péče o vaší tvář při každodenním holení?
 pěna na štětce
1.       Příprava pleti
Pleť je potřeba před holením připravit, zjemnit a dodat jí hydrataci. Snížíte tak riziko drobnějších poranění nebo podráždění pokožky při samotném holení. Ideální je spojit holení s ranní sprchou, kdy vám bude holicí strojek lépe klouzat po pokožce a holení bude daleko pohodlnější. Na trhu existuje celá řada pleťových peelingů pro muže, které dokážou zjemnit pleť, odstranit odumřelou kůži a zbavit se černých teček. Ty vám pomohou pokožku připravit na samotné holení.  
 
2.       Pěna nebo gel
Je úplně jedno, pro kterou variantu se rozhodnete, výsledek to nikterak neovlivní. Přípravek správně rozetřete všude tam, kde se budete holit. Pěna vousy zjemní a holicí strojek pak bude po pokožce lépe klouzat. Pomůže také ochránit pokožku před následným podrážděním.
 
3.       Ostré břity
I tu nejlepší techniku a přípravu může často zhatit tupá žiletka. Vousy pak mohou zarůstat a holení nebude efektivní. Vaší pozornosti by určitě neměly uniknout ani zvlhčující pásky. Pokud se vám zdají vybledlé nebo opotřebované, je nejvyšší část pro výměnu holící hlavice.
 náhradní žiletky
4.       Správné holení
Přicházíme k samotnému holení. Jak se ale správně holit? Po nebo snad proti růstu vousů? Nenechte se zmást, správně je obojí. Vousy totiž nikdy nerostou pouze jedním směrem, a proto je běžné holení v obou směrech. Holení by vám však vždy mělo být příjemné.
 
5.       Hydratace na závěr
Omyjte zbylou pěnu studenou vodou a opatrně pleť osušte ručníkem. Nakonec vetřete do pleti balzám po holení, který pleť zklidní a hydratuje.

CategoriesNezařazené