Ideální postel, která vás nezklame


Ideální postel na spaní je taková, na které se vám bude pohodlně spát, která nijak neohrozí vaše zdraví, a ještě ke všemu vám dlouhé roky vydrží. A jasné je i to, že by měla také dobře vypadat, tak, aby nejen dobře zapadla do interiéru vašeho bytu, ale aby se vám zároveň líbila.

postel 80x180

Jak poznáte pohodlnou postel?
Vaše budoucí pohodlí zdaleka nezáleží pouze na zvolené matraci, i když právě tato volba ho může významně ovlivnit. Pokud se chcete dobře vyspat, zvolte si zároveň takovou postel, která je stabilní a pevná, která nebude při každém vašem pohybu vrzat a vydrží i pořádnou zátěž, ať už se ve vaší posteli rozhodne spát kdokoli nehledě na jeho tělesné proporce. A v každém případě byste si měli zvolit také odpovídající rozměry postele podle toho, kolik na ni máte místa, kolik osob v ní bude pravidelně spát anebo zda bude určena pro dospělé či pro děti. Například pro jednoho dospělého člověka je ideální rozměr postele 80×180 cm.

Může postel ohrožovat vaše zdraví?
Jistě, že ano. A to zdaleka nejen v případě, kdy zvolíte nepohodlnou matraci anebo nevhodné rozměry postele. Jde také o materiál, z jakého je rám postele vyrobený. Pokud chcete mít jistotu, že bude sto procentně zdravotně nezávadný, pak vsaďte na masivní dřevo, a naopak zapomeňte na dřevotřísku.

moderní postel

Jaká postel zapadne do každého interiéru?
Pokud vsadíte na nábytek z masivního dřeva, sázíte na kvalitu, dlouhou životnost, a také na krásný materiál. Masivnímu dřevu se nic jiného nevyrovná. Jedná se o opravdu ušlechtilý materiál, který se svými roky získává na kráse. Čím je takové dřevo starší, tím je krásnější, protože postupně zlátne a jeho letokruhy jsou více výrazné. Jedná se tedy o materiál, který se vám nikdy neokouká. Zároveň vás jistě potěší i jeho dlouhá životnost – pokud se dřevo nějak poškodí, jeho oprava je snadná, ať už jde o výměnu poškozené části anebo jeho obroušení a opětovné nalakování.