Chráníme bazén před nečistotami

Ochrana venkovního bazénu je pro jeho správný provoz velice důležitá. V létě potřebujeme, aby nám do vody nepadalo listí a další nečistoty. V zimě řešíme v podstatě stejný problém, jen v nádrži chybí většinou voda. Pokud bychom vypuštěný bazén nechali odkrytý, pak by se nám určitě špatně na jaře připravoval na novou koupací sezónu. Výrobci bazénů si dobře uvědomují tuto záležitost, a tak není problém pořídit si fólii nebo plachtu přímo na daný účel.

schůdky

  • Jednou z možností je i pořízení bazénové solární krycí plachty.
  • Tento vynález je velice vítaný především u těch uživatelů, jenž chtějí mít své relaxační místo stále dobře prohřáté.

A nejen to. Přes noc voda tolik nevychladne, a tak není problém ji ráno ohřát za mnohem kratší dobu. Velikost této plachty se musí volit tak, aby přímo ležela na hladině bazénu. Tyto plachty jsou vyráběny https://eshop.techneco.eu/Bazenove-folie-a-plachtyv modré nebo černé barvě. Což je jistě logické, protože tmavá barva lépe zajistí přísun slunečního tepla.

Ochrana na zimu ušetří práci na jaře

Pokud už nám sezóna končí a my potřebujeme spíše naše soukromé koupaliště zajistit na zimu, pak určitě sáhneme po speciální bazénové zazimovací plachtě. Ta je vyrobena z velmi odolné textilie, která má velkou hustotu vlákna. Tím je zajištěna její silná odolnost vůči zimním nepříznivým povětrnostním podmínkám. Zazimovací plachta nepotřebuje žádnou zvláštní nebo náročnou údržbu. Pouze v případě, že by napadlo větší množství sněhu, bylo by dobré odstranit ho.

foliehttp://www.cyklo-jizni-morava.cz/jak-udrzet-kolo-ve-forme-aneb-zakladni-udrzbu-zvladnete-sami >

  • Na začátku koupací sezóny se tento kryt jednoduše sundá.

Doporučuje se plachtu zbavit nečistot (nejlépe opláchnutím), nechat na slunném místě uschnout a pak ji na léto opět uklidit, aby nám mohla v zimě opět dobře posloužit. Nejlepším úložištěm je suché místo, protože tím zabráníme vzniku plísní a také zvýšíme její životnost.