Umíte používat tvářenku?

Na trhu je velmi rozličná nabídka. Liší se barvou, formou i kvalitou. Pokud nevíte, která pro Vás bude ta nejlepší, musíte zvážit několik faktorů.
·         Typ pleti
·         Jak budete chtít tvářenku nanášet
·         Roční období
velké brýle 
Tohle všechno by mělo ovlivnit vaši finální volbu. Základem úspěchu je kromě správně zvoleného typu, také správné nanášení a roztírání tvářenky. Na obličeji by nikdy neměly zůstat ostré linie. Výsledný dojem by měl vypadat jako přirozená červeň tváří.
 několik tvářenek
V čem se jednotlivé tvářenky liší?
 
Tak zaprvé se liší svou hustotou. Čím máte pleť opálenější, tím volte tekutější typ. Je však lepší mít hodně pigmentovaný přípravek, který budete nanášet jen velmi zlehka, než méně kvalitní, který zdaleka nevytvoří tak pěkný dojem. Pokud chcete tvářenku nanést na správná místa, nejprve se na sebe usmějte do zrcadla. Tím se vám vytvoří takzvaná jablíčka, na která poté červeň lehce nanesete. Při samotném nanášení, už se nesmějte, mějte kůži přirozeně napjatou.
 kosmetické štětečky
Druhy tvářenek
 
·         Pudrová
Funguje dobře u všech typů pleti, lehce se nanáší a roztírá. Nanáší se štětcem na pudr či tvářenku až poté co jste si aplikovali na pleť pudr.
·         Krémová
Výborná volba pro hladkou pleť. K nanášení Vám postačí jen prsty, lehce se nanáší a pleti dodá hydratovaný vzhled. Používá se na nenapudrovanou pleť. Vhodná je pro zralou pleť.
·         Dlouhotrvající
Tento typ je dobrý pro mladistvou a hladkou pleť, které dodá jemný a dlouhotrvající pěkný vzhled. Nevýhodou je, že se hůře roztírá a rychle zasychá, proto musíte pracovat rychle. Ideální je na léto, kdy nemáte na pleti žádný podklad.
·         Gelová
Je velmi jemná a pleť přirozeně rozjasní. Neobsahuje oleje, proto se hodí pro mastnější pleť. Jinak také rychleji schne, proto musíte nanášet svižněji.
·         Rozjasňovač
Dodá pleti lehký třpyt. Hodí se spíš na večerní líčení.
·         Bronzer
Vytváří dojem jako při opálení od sluníčka. Je dostupný v různých tónech a formách. Nejlépe se nanáší pudrový.

CategoriesNezařazené