Dovolená levně

Většina z nás se na dovolenou připravuje jako na finančně náročnou záležitost. Jedeme si užít, takže s tím každý počítá. Pokud však nemáme dostatek financí prostě na dovolenou nejedeme. Ti odvážnější z nás můžou nedostatek peněz řešit půjčkou. Na trhu nalezneme takové, které nám dají k dispozici peníze na cokoliv a kdykoliv. Bývají však zde přemrštěné úroky a celkové podmínky z půjčky jsou nastaveny nesmyslně vysoko.
vyvažování na lžíci.jpg

Existuje však řešení, kdy se nemusíme nesmyslně zadlužovat, trávit dny zavření doma. Na dovolenou se totiž dá jet i levně. Nemůžeme však čekat závratný luxus. Pokud se rozhodneme jet na dovolenou levně zřejmě nebudeme bydlet v přepychovém hotelu, jíst denně rauty a navštěvovat nejexkluzivnější destinace. Avšak podíváme se k moři a na vysněná místa.

Jestli pojedeme na dovolenou nejprve si zařídíme ubytování to nemusí být vůbec levná záležitost. Navíc nemusíme vědět, jak bude výsledné ubytování vypadat. V dnešní době internetových služeb se můžeme setkat s řadou srovnávačů, které nám zobrazí hotely a ubytování v námi požadované destinaci v naší cenové relaci.

Pokud nevyžadujeme žádný luxus můžeme využít služeb Airbnb, což by se dalo nazvat jako sdílené ubytování. Jde tedy o to, že nás někdo za určitý poplatek ubytuje u sebe doma. Jedná se o podstatně levnější variantu než hotely v centru.
veslovací člun.jpg

Další způsob, jak ušetřit je přesouvání se na dovolené. Pokud cestujeme někam dál a nevyznáme se v místní infrastruktuře využíváme taxi služeb. To se může značně prodražit. Levnější způsob je využití MHD to ale vyžaduje určitou dávku odvahy a jazykové vybavenosti. Následně si jen stačí nastudovat místní hromadnou dopravu a stáhnout offline mapy do mobilu.

Když chceme opravdu ušetřit měli bychom se zaměřit na dovolenou mimo hlavní sezónu nejen letenky, ale i ubytování je až o několik tisíc levnější.


CategoriesNezařazené