Na co pamatovat při zařizování bydlení

Postavit se na vlastní nohy není v dnešní době pro mnohé mladé lidi vůbec snadné. Nájemní byty, hypoteční úvěry a neúměrná finanční zátěž jsou pro mladé rodiny značným omezením, a jestliže nemají v zádech finanční podporu rodičů, musí se důkladně rozmýšlet, co do bytu pořídit, a čemu se vyhnout.
obraz v kuchyni.jpg

Funkčnost má přednost

Mladé rodiny, které teprve do života vstupují, a staví se na vlastní nohy, aby si zařídily po svém své vlastní bydlení, vyžadují především u výrobků kvalitu za rozumnou cenu a dobrý poměr cena/výkon. Co se týče udržení bytu nebo domu v čistotě, postačí na to docela obyčejný vysavač, nejlépe s vodní filtrací, který pořídíte již kolem tisíce korun. Dále několik utěrek z mikrovlákna, kuchyňské houbičky, šikovný mop, lopatku, smetáček a velký smeták, čistič na podlahu, víceúčelový čistič, čisticí prostředek na okenní skla a zrcadla a desinfekci do koupelen a na toalety. Vše potřebné nakoupíte v běžném supermarketu v dostatečné kvalitě a můžete se tak vyhnout zbytečným předraženým jednoúčelovým mechanismům, které se na nás sypou ze všech stran z různých reklam.

Dekorace

Pro začátek bohatě postačí starší nábytek, buď po rodičích, nebo levnější modely z dřevotřísky. Na čem byste však neměli šetřit (a to je pojem veskrze relativní), jsou rostliny v bytě. Jsou tou nejkrásnější dekorací a zároveň živým tvorem, který vás zásobuje energií. Živoucí energie není vidět, ale vnímáme ji. Pochopitelně se o ně musíte starat, ale odmění se vám. A pokud dostatečně větráte, můžete je umístit i do ložnice. Říká se, že jedna vzrostlá palma, nebo fíkus benjamín v kombinaci s několika decentními obrázky na stěně je mnohem dekorativnější, než salónek s ornamentálními tapetami a secesním nábytkem.
dvě židle u stolku.jpg

Servírování jídla

Zejména mladí lidé si dopřávají pohodlí a nejsou (až na výjimky) příliš usedlí a konzervativní. Rádi stolují i v ložnici, v posteli, v obýváku na sedací soupravě, nebo klidně i na zemi na koberečku v tureckém sedu. Vyplatí se investovat podle vašeho vkusu buď do drátěného servírovacího setu, nebo proutěného či dřevěného. Pěkný servírovací stolek vynikne i ke staršímu nábytku, zvláště pokud jídlo servírujete na nádobí v pastelových barvách.


CategoriesNezařazené