Od koho si lze půjčit?

Není mnoho záležitostí, které by trápily lidi více než nedostatek peněz. Je jenom málo záležitostí, které nás trápí víc než skutečnost, že někdy nemáme tolik peněz, kolik bychom jich potřebovali mít. A to z toho jednoduchého důvodu, že kdo nemá peníze, nemá pomalu nic. Všechno, co si my lidé opatřujeme, abychom mohli normálně existovat, se musí zaplatit, a pokud nejsou peníze, nedá se ani platit a tedy nakupovat. A v případě soukromých podnikatelů se pak někdy projevuje nedostatek financí i ohrožením fungování a existence jejich firem.

hořící stovka

Takže peníze každý z nás nesporně potřebuje. Ale co když si je právě nezvládne vydělat a scházejí i úspory, kterými by se to případně dalo dorovnat? Co když je zkrátka člověk zavalován účty k proplacení, jenže už má jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou a s jeho účty je tomu nejinak? V takové situaci už může častokrát pomoci jenom to jediné, co ještě zbývá – tedy půjčka.

Ale půjčky se u nás nerozdávají komukoliv takzvaně na potkání či na čestné slovo. Než někdo půjčku dostane, musí prokázat, že je schopný všechno, co si půjčí, taky vrátit. Někdo takový tedy musí obvykle hodně vydělávat, musí mít na podporu své důvěryhodnosti i čisté registry dlužníků atd. Musí být tedy takový, aby se finanční ústavy nemusely bát mu nějaké ty peníze svěřit.

dolary USA

A když žadatel takto dokonalý není? Pak mu obvykle nezbývá nic jiného, než se smířit s tím, že v bance s jejími náročnými podmínkami, jež tamní půjčky provázejí, neuspěje. A že jestli mu ještě něco pomůže, pak je to snad jedině nebankovní americká hypotéka. Což je vlastně naprosto logické. U nebankovních hypoték totiž nemusí žadatelé vydělávat moc a nemusí mít ani čisté registry dlužníků, a přesto uspějí. Pokud se tu zaručí za splacení půjčených peněz zástavou nemovitosti.

Stačí mít tedy dům, byt, chatu nebo něco takového, a půjčka se určitě sežene. Ta nebankovní.