Uctívaný i zatracovaný kokosový olej

Tento rostlinný olej je získáván ze zralých kokosových ořechů, pěstovaných v ekologickém zemědělství. Extra panenský se lisuje za studena z dužniny a celá výroba trvá pouze několik málo hodin. Je to proto, aby došlo k zachování správných vlastností a kvality. Nepřidávají se žádné konzervační látky či barviva. Není dodatečně parfemovaný, je nerafinovaný a nedehydrovaný.
Kokosová palma
V tropických oblastech je od pradávna nejen hlavním zdrojem tuku, ale i vitaminů a minerálů ve výživě místních obyvatel. Své uplatnění má jak v potravinářství, tak v medicíně, kosmetickém průmyslu i průmyslu obecně. Jedná se o termostabilní tuk vhodný na vaření i smažení. Jedinci, kteří mají alergii na složky kravského mléka, jej mohou tímto nahradit jako máslo nebo třeba ve formě kokosového mléka. Je velmi snadno stravitelný. Energetická hodnota 100 ml činí přibližně 3700 kJ, což je 884 kcal. Obsahuje mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, neukládají se do tukových zásob a uvolňují energii postupně.
Různé studie ukazují příznivé zdravotní účinky oleje, další pak poukazují na to, že pravidelná konzumace většího množství může být pro organismus časem škodlivá.
Kokosový olej má pozitivní účinky na imunitní systém a je výjimečný díky obsahu kyseliny laurové, kaprylové, kaprinové nebo myristové. Antioxidanty a mastné kyseliny dokáží proniknout hluboko do pokožky. Vysoké množství antioxidantů, tedy vitaminů A, C a E ovlivňují zpomalení stárnutí pokožky, pomáhají při hojení ran a jizev. Složení obnovuje vlasovou pokožku i strukturu, usnadňuje rozčesávání a hydratuje.
Kokosová dužina
Jako tělový olej je využíván především pro suchou a citlivou pokožku. Umí ošetřit vysušenou kůži na velmi zatěžovaných partiích těla, jako jsou popraskané rty, ošetření po holení, na lokty, paty nebo nehtová lůžka nohou i rukou. Má své pozitivní účinky na strie a v boji proti ekzému. U kojících žen se může použít na popraskané bradavky, u miminka pak na opruzeniny. Ocenitelný je také jako příjemná masážní emulze.
Je třeba mít na paměti, že všechny oleje, přírodní nebo minerální, se musí emulgovat s vodou, jinak pleť vlastně vysušují. Na pokožku je tedy ideální olej nanést, když je vlhká nebo v kombinaci s hydratačním krémem. Další možnost jak využít jeho blahodárných účinků je jako součást jiných kosmetických přípravků ve formě tělového mléka či másla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup