Zvolit tu pravou kryptoměnu není snadné

V případě, kdy se rozhodnete pro v současnosti tolik populární těžbu kryptoměn, byste měli mít jasno v několika základních parametrech těžby. Za prvé je naprosto zásadní, jakou konkrétní kryptoměnu se rozhodnete těžit, protože od toho se bude odvíjet několik faktorů. Třeba to, jaké těžební zařízení si pořídíte a zda bude vaše těžba rentabilní. A řekněme si na rovinu, že většina těžařů se do takové akce pouští s vidinou slibného zisku a zhodnocení jejich investice v blízké budoucnosti.
kryptoměna podnikání 6
Jakou měnu se vyplatí těžit?
Jenže celá věc není zdaleka tak jednoduchá jako podívat se na to, jak si stojí jednotlivé druhy elektronických peněz na burze, a podle toho si vybrat tu nejvýhodnější partii. Například nejvíce ceněný a všude dobře známý bitcoin se v současnosti téměř nevyplatí těžit. Jednoduše proto, že zájem o tuto kryptoměnu je mezi těžaři tak veliký, že byste k reálnému výdělku museli vyvinout neskutečně vysoký výpočetní výkon. Roli zde samozřejmě hrají také další faktory jako je cena elektrické energie, investice, kterou musíte podniknout kvůli získání samotného těžebního zařízení a podobně.
blockchain kryptoměna 6
Jaký miner byste měli zvolit?
U specializovaných těžebních zařízení s asic čipy tak můžete očekávat větší investici do pořízení takových zařízení než třeba při těžbě s GPU v rigu. Ovšem uvědomit byste si měli i to, že poměr výkonu ke spotřebě, jaký vám mohou nabídnout specializované antminer asic minery od společnosti bitmain, jako je třeba antminer d3, je mnohem výhodnější než ten, jaký vám nabídne GPU miner. Z takového hlediska se vám tedy investice do výkonných asic zařízení může vyplatit.
Dobrá rada nad zlato
Jak je tedy vidět, tak rozhodnutí, jaké těžební zařízení si pořídit a jakou kryptoměnu těžit, není jednoduché a jednoznačně se vám vždy vyplatí prověřit vaše domněnky s pomocí na internetu snadno dostupného kalkulátoru rentability těžby jednotlivých druhů elektronických peněz.